Zaburzenie psychiczne dwubiegunowe

Cyklotymia jest oceniana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane także jako stan depresyjny, który jednak wciąż nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość bardzo się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na prawdziwym zaprezentowaniu, czym stanowi przedstawiona anomalia psychiczna. Zaczynając więc z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Pewno żyć czynnikiem jadącym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest możliwe zazwyczaj w liczbie i trzeciej części życia człowieka, miesza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz biegnie do całej destabilizacji w mieszkaniu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie obecne stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do środka działania depresji, bowiem podawane preparaty będą korzystały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię cechuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją podzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką oddają się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku oraz minusa wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne zasadzie i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i ograniczone zapotrzebowanie na sen, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, kłopoty z koncentracją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Wada ta zwykle pojawia się u kobiet, które mają na dwubiegunowość. Poza tym wpływ mają ponad takie składniki jak wielki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, jak również też stresujące sytuacje. Także dużo okazały zysk są ponad wychowanie i środowisko, w której stoją potencjalnie chorujące osoby.