Uziemienie schuko

Dużo kobiet dziwi się, czy zakup krajalnicy się opłaca. Wszystko zależy od tego, czy naprawdę będzie ona używana. Jeśli krajalnica ma żyć jedynie kolejnym sprzętem ozdabiającym kuchenny blat, z zakupem chodzi się wstrzymać. W wypadku, gdy cenimy sobie wygodę, i w kuchni jesteśmy całkiem wiele czasu, przygotowując obiady i desery, łatwo stanowi to szczęścia droga!

Krajalnica to cudowna alternatywa dla przeciętnego noża. Dzięki niej pokroimy chleb na prostej grubości kromki w tylko kilka chwil. To samo dotyczy wędlin i serów - łatwo i efektywnie, i przede wszystkim estetycznie. Nie jednak no więc oczekuje, jeżeli w walkę wchodzi jedynie deska do cięcia i nóż.

Najważniejsze punkty Najważniejsze czynniki krajalnicy to obrotowe ostrze z okazją regulacji grubości krojenia, podajnik i korpus. Ostrza mogą stanowić delikatne lub ząbkowane. Te pierwsze idealnie przydają się do cięcia serów oraz wędlin, natomiast ząbkowane są uniwersalne. Najlepiej, gdy ostrza są zrobione ze zwykli hartowanej, bo dzięki temu są trwalsze. Jeśli idzie o korpus krajalnicy, możemy wyszukać te zrobione ze stali nierdzewnej lub tytanu, lub także z ciała sztucznego - do celu domowego wystarczy plastik. To jedyne tyczy podajnika. Gdyby mamy sens używać urządzenia często, wybierzmy stalowy, zaś plastikowy podajnik sprawdzi się u osób, które będą kroić żywność rzadziej. Trzeba także zwrócić uwagę, czyli do krajalnicy dany jest dociskacz - bez niego stanowimy narażeni nie właśnie na kilku precyzyjne krojenie, jednak przede każdym na utratę palców.

Oprócz podstawowego wyposażenia producenci często dołączają do montażu inne popularne gadżety. Drinkiem spośród nich stanowi tacka na pokrojone plastry - dzięki niej krojenie stoi się bardziej higieniczne, i przy okazji mamy mniej sprzątania. Innym kolorowym smakiem jest ostrzarka do noża czy schowek na kabel.

Czy krajalnica jest wspaniała? Taka dana do użytku domowego kosztuje przeważnie 150-400 zł. Na rynku są również krajalnice do zabudowy, oraz ich wartość waha się między 500 a 1500 zł. Zaawansowane urządzenia, dedykowane głównie sklepom i domom gastronomicznym to szybko poważny wydatek, rzędu 2000-5000 zł. A ich nabądź szybko się zwraca, gdy przeliczymy to sobie na zaoszczędzony godzina pracy.