Uzaleznienie psychiczne i fizyczne

Psychiczne uzależnienie, które ogranicza się z obsesyjnym zatrudnieniem w książkę, którą pracujemy kosztem nie ale czasu spędzanego z rodziną, czy wykonywania osobistych prac domowych lub relaksu, natomiast w ekstremalnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione bynajmniej nie odczuwają komfortu zwracając się pracą – tworzy się więc z codziennym stresem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, jakich nie mają, żyją ponad stan i sięgają po dopalacze, które są pomóc im w działaniu dłużej i efektywniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być satysfakcji z pisanej pracy, chodzi do perfekcjonizmu, którego wytycznych jeden nie potrafi określić. Często tworzy się to z koniecznością akceptacji.

Czas, jaki nie jest spędzony na pozycji, często jest opisywany jako stracony. Kobiety te choćby w dni wolne z pracy, cały okres o niej zastanawiają i dziwią się jak poprawić swoją sytuację w instytucji a co będzie się działo, gdy wrócą z urlopu.

Pracoholizm to przede każdym problem z pacjentem, ale jednocześnie z kobietami bliskimi – toż szczególnie one widzą temat także są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem działania jest ustalenie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, jaki stanie wykonany, żeby ograniczyć czas goszczony na pracy, i wprowadzić sporo czasu spędzanego z rodziną, na urlopie. Kolejnym krokiem jest uświadomienie pacjentowi i wdrożenie go produkcji priorytetów, samodzielnych decyzji, który priorytet jest istotniejszy, a co chodzi podziać na później. Oczywiście kiedy w sukcesie innych uzależnień, po ukończeniu wstępnej fazy leczenia, po zakończeniu 12 kroków, należy regularnie chodzić na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w sile. Dla osiągnięcia wspanialszych rezultatów, leczenie powinno zawierać także osoby współuzależnione.