Urzadzenie diagnostyczne texa model axone 3

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej rozpowszechnione urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można kupić nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego wykorzystanie

Kolposkop poleca się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w projekcie wykrycia zmian, które potrafiły mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop ma od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego modelu.

Jak wskazuje badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka jest na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego widzi się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i obserwowanie go na dodatkowym ekranie, a ponadto zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy także do użytków przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.