Szuflada do kasy fiskalnej

sage symfonia handelSage Symfonia Start 2.0 Handel | Systemy ERP | POLKAS

Mówi się, że w życiu są pewne tylko dwie rzeczy: śmierć oraz podatki. Ciężko się z tym nie zgodzić. Systemy podatkowe i panujące w tym zakresie przepisy są w zasadzie każdego roku modyfikowane i często zaostrzane. Przedsiębiorcy nie zawsze patrzą na to przychylnym okiem, ale nie ma się co dziwić – nikt nie lubi nadmiernych formalności, a Polska jest w czołówce krajów Europy, gdzie najwięcej czasu trzeba poświęcać na rozliczenia podatkowe.

Obowiązki przedsiębiorców

szuflada do kasy fiskalnejNie wszyscy jednakże wzorowo stosują się do panujących w naszym kraju przepisów i starają się szukać luk w prawie, bądź po prostu łamią prawo, aby jak najmniej oddawać państwu świadczeń pieniężnych w postaci podatków. Z drugiej strony stoi rząd, który stara się uszczelnić system podatkowy i zwalczyć szarą strefę. Kilka lat temu w tym celu wprowadzono kasy fiskalne. Nie dla wszystkich są one obowiązkowe, wszystko tutaj zależy od zakresu prowadzonej działalności oraz uzyskiwanych obrotów. Jednakże kasa fiskalna dla małego przedsiębiorcy nie jest już niczym dziwnym i zakładając własną działalność należy się liczyć z koniecznością jej zakupu. Szuflada do kasy fiskalnej często jest kupowana osobno przed przedsiębiorców. Posiada ona wiele zabezpieczeń oraz jest wygodna do sprawnego przechowywania i wydawania reszty klientom. Szuflada do kasy fiskalnej ma tą dużą zaletę, że każdy przedsiębiorca może zabrać ze sobą do domu utarg dzienny.

Jak Państwo walczy z szarą strefą?

szuflada do kasy fiskalnejW kasie fiskalnej trzeba zarejestrować każdą przeprowadzoną transakcję, a następie wydać kupującemu paragon. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować naprawdę surowymi karami pieniężnymi. Na przestrzeni ostatnich kilku lat można zaobserwować znaczny przyrost punktów z kasami fiskalnymi. Jeszcze kilkanaście lat temu uzyskiwanie paragonów w salonach fryzjerskich czy u mechaników było rzadkością. Teraz jest to chleb powszedni. Państwo stara się zachęcać konsumentów do ubiegania się o paragony i stosuje w tym celu różne narzędzia. Najnowszą inicjatywą jest tzw. loteria paragonowa, w której można wygrać atrakcyjne nagrody, m.in. samochody. Aby wziąć w niej udział, należy na specjalnej platformie wprowadzać paragony, na których wartość zakupu jest wyższa niż 10 zł. Zachęca to konsumentów do żądania paragonów i zmniejsza rozmiary szarej strefy.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl