Systemy odpylajace

Każda hala produkcyjna generuje niezliczone liczbie pyłów, kurzu również innych mikroskopijnych zanieczyszczeń. Stanowi obecne wyjątkowo trudne dla ludzi, zwłaszcza gdy są nieświadomi zagrożenia, które ich otacza. Praca przez 8 godzin w takich warunkach może w zyskach jechać do ważnych chorób zwłaszcza górnych dróg oddechowych.

 

rozwiazania mobilneComarch ERP Aplikacje mobilne - sprzedaż, innowacyjność, synchronizacja i sprawna komunikacja | Systemy ERP | POLKAS

Ilość dopuszczalnego zapylenia
W kontrakcie z obecnym wszelkie przedsiębiorstwo bawiące się masową produkcją powinno posiadać systemy odpylające. Ilość dopuszczalnego zapylenia regulują przepisy BHP. Pomimo takich regulacji, wciąż nagminnie nie są one słuchane, oraz pracownicy wykonują w niebezpiecznych warunkach. Przyjmują się na takie warunki ze względu na obawy przed utratą pracy. Przy prac m.in. mebli, zapylenie spowodowane obróbką płyty wiórowej jest bardzo niebezpieczne, ponieważ poza mikroskopijnymi zanieczyszczeniami występują tam także substancje trujące dla polskiego systemu. Choroby, które powoduje leżenie w nadmiernym zapyleniu, są bardzo ciężkie w leczeniu i utrudniają funkcjonowanie. Proszę wyobrazić sobie osobę, która pali jednego papierosa raz na 8 godzin, a następnie osobę, która przepływa przez 8 godzin w zapylonym pomieszczeniu. Czyje płuca są w ciemniejszym bycie Czy tylko palenie zabija?
Montaż systemu odpylania
Dedusting poland, czyli nasze spółki mające się montażem systemów odpylających mają oddziały w każdym większym mieście. Niestety sposoby te dalej nie są często przydatne w fabrykach i magazynach, co stanowi niekompatybilne z prawem.
Czy faktycznie warto ryzykować zdrowie naszych pracowników, którzy ciężko pracują, aby utrzymać swoje rodziny, dzieci, domy? Czy warto narażać się na wielkie kary finansowe, które wtłaczane są za nieprzestrzeganie przepisów BHP? Otóż nie warto koszt montażu systemów odpylających, nie jest aż tak wspaniały, aby rekompensował w dowolny sposób utratę wyżej wymienionych wartości. Jest obecne inwestycja tak naprawdę jednorazowa, która przyniesie korzyści zarówno pracodawcy, jak również pracownikom.