System oswietlenia rgb

Systemy oświetlenia awaryjnego są dużo poważną postać w sektorze. W halach produkcyjnych, gdzie pracownicy obsługują maszyny posiadające dostępne części ruchome, w sukcesie nagłego braku oświetlenia mogą oni pozostać trwale okaleczeni, a nawet że stać zagrożone ich działanie. W czasie utraty zasilania elektrycznego, urządzenia co prawda przestaną działać, ale silniki rozpędzone do szerokich obrotów zatrzymają się tylko po paru chwilach od przerwania wpływu prądu.

Nawet w ostatnich instytucjach, gdzie wdrożono systemy automatycznie hamujące pracę ruchomych elementów po odłączeniu napięcia, ich zachowanie niemal nie nie jest natychmiastowe. Aby uniknąć takim zdarzeniom należy stosować systemy oświetlenia awaryjnego. Różnią się one na nowe rodzaje, ale zadaniem wszystkiego spośród nich jest życie oświetlenia pomieszczeń przez taki okres po zaniku zasilania. Dzięki temu pracownicy mogą bezpiecznie zatrzymać maszyny, natomiast w razie towarzyszącego pożaru - łatwo opuścić budynek.

Najpopularniejszym systemem oświetlenia awaryjnego, dobrego nie dopiero w przemyśle ale oraz w terenach mieszkalnych, są specjalne oprawy oświetleniowe. Oprawwa oświetlnia awaryjnego posiada wbudowany mały akumulator, który magazynuje energię elektryczną w czasie normalnej pracy instalacji. W terminie nagłego zaniku napięcia, specjalny układ elektroniczny przełącza zasilanie oprawy na siłę z akumulatora. Do czasu wyczerpania się baterii światło pozostaje włączone. System opraw ma nie pewne cechy, jakimi jest używanie małych akumulatorów, starczających na zaledwie kilkadziesiąt, a czasem tylko kilkanaście minut działania oświetlenia.

Własny sposób teoretyczny do wdrażania w sektorze liczy na wygospodarowaniu dodatkowego pomieszczenia, gdzie są zainstalowane duże akumulatory i systemy sterujące. Można także użyć generatora, dzięki czemu nie tylko oświetlenie awaryjne będzie mogło tworzyć wiele godzin, ale działalność będzie bogata i dać do innych urządzeń, na dowód komputerów czy niektórych maszyn.