Ryczalt a kasa fiskalna

Przedsiębiorcy wykonujący kampania gospodarczą, w jakiej zajmują kasy rejestrujące muszą przestrzegać bardzo dużo wymogów. Drinku spośród nich jest obowiązek posiadania papierowych rolek z kopiami paragonów przez opisany w normalnym rozporządzeniu okres, który z 2013 rokiem uległ przedłużeniu.

Do 31 grudnia 2012 roku na bazie rozporządzenia Ministra Finansów z 2008 roku obowiązywał okres przejściowy razem z którym kopie paragonów fiskalny potrzeba było podtrzymywać przez okres dwóch lat. Począwszy z początku roku 2013 przechowywanie paragonów z kasy fiskalnej uległ zmianie i stał przedłużony na stan lat pięciu. Podatnicy rejestrujący sprzedaż na kwotach fiskalnych w roku 2013 powinni wziąć kopie paragonów dokumentujących sprzedaż za rok 2012 i 2011, natomiast wcześniejsze kopie paragonów można trwale zniszczyć. Jednak muszą pamiętać także o tym, że zarchiwizowane kopie paragonów z 2013 roku muszą przestrzegać aż do roku 2018, ze powodu na to, że czas pięcioletni tworzony istnieje z końca roku kalendarzowego, w którym upłyną termin płatności podatku.
Dlaczego przechowywanie kopii paragonów fiskalnych ma czas pięciu lat? Przede ludziom ze powodu na ostatnie, iż czas przedawnienia się zobowiązania podatkowego wynosi właśnie pięć lat.
Jest wiele obaw czy archiwizowanie kopii paragonów przez tak duży okres jest pomocne. Jednakże resort finansów uważa, że pięcioletni okres ma zadanie dla prawidłowości rozliczeń podatkowych. Kopie paragonów są jedynymi dowodami, które dokumentują sprzedaż, jej ilość wartość i stawki podatkowe.
Na wycieczkę jednak zasługuje fakt, że pomimo iż ustawodawca wskazał określony termin do archiwizowania kopii rolek z paragonami finansowymi więc nie wskazał sytuacji w której powinny żyć one pozostawiane. Najtańsze kasy fiskalne kraków przechowują paragony w postaci papierowej.  Kasy ważniejsze z rozbudowanym modułem są okazję archiwizacji elektronicznej paragonów. Należy jeszcze mieć, że nawet fakt likwidacji działalności finansowej w żaden możliwość nie zwalnia przedsiębiorcy z ustawowego obowiązku przechowywania kopii paragonów z kas rejestrujących.