Rodzaje rowerow ppt

Rodzajów pojazdów jest wszystka masa-są rowery górskie, kolarskie, są też rowery BMX. Z pozoru rower BMX można pomylić z rowerem dla dzieci-nic bardziej mylnego, ewolucje wykonywane przez specjalistów na BMXach mogą stanowić poważne, oraz ich poznanie wymaga terminu i prace. W obecnym tekście skoncentruję się tylko na ostatnich rowerach.

 

Pierwsze rowery tego typu pojawiły się w latach 70-tych między innymi w jasnej Kalifornii. Wtedy to część motocrossowych pasjonatów, których nie było pozostać na pozytywny sprzęt przerobiła mały rower na przedmiot w ruchu nowoczesnego BMXa. Początkowo wykorzystywano go raczej jako środek transportu do lekcje z okresem jednak zaczęto go doświadczać w konkursach. Ówczesne tory dzieliły się od nowych brakiem band na zakrętach, były zupełnie płaskie, a bramka startowa istniała w treści długą gumową wstęgą. Wtedy na torach pojawiły się hopki i przejazdy przez wodę. Hopki zaczęto te grać do uprawiania trików. W latach 80 popularność zyskały rowery górskie, chociaż w latach 90 BMXy ponownie zaczęły być przeważnie kupowane. Zmianie uległy wtedy materiały dostarczające do budowy tego roweru, żelazo zostało zastąpione przez aluminium tytan czy włókna węglowe. W części lat 90 rowery BMX przeżywały swoisty boom-powstawały nowe trendy, miejsca do podróże a instytucje przejmujące się ich pracą oraz produkcją ubrań. Pojawiły się także inne systemy jazdy takie jak half pipe czy flatland. Największy nacisk na podróż na platformie miał Matt “Condor” Hoffman. Potem pojawiły się też boardercross czyli jazda po śniegu oraz downhill czyli zjazdy z głów po wybojach między drzewami.

Myślę, iż taka jazda na rowerze BMX jest niezmiernie ekscytująca, co prawda w Polsce jest o znacznie mniej miejsc do drogi na nich niż na wzór w Okresach, lecz z momentem na może będzie daleko. Pierwszy krok-zakup roweru-oglądając różne rowery Kraków prawdopodobnie istnieć dumnym miejscem gdzie dostaniesz swój pierwszy, wymarzony model.