Program komputerowy dla intendenta

Talerz wędlin stanowi samotnym z najmocniejszych i najskuteczniejszych pomysłów na tworzenie zestawu smacznych przekąsek. Jeżeli wezwaliśmy do siebie mieszka również nie wiemy, czym ich ugościć, możemy wykonać apetycznie wyglądający talerz z wędlinami.

Aranżacja Najlepiej talerz określa się, gdy ułożone na nim owoce są różne odcienie oraz kształty. Obok siebie możemy stworzyć plastry jasnej polędwicy i całe plasterki salami. Ważne jednak, by poszczególne plastry tworzyły piękną kompozycję. Potrafimy je napisać plasterkami w rządku w taki rozwiązanie, aby każdy rulonik był widoczny. Ciekawszym, choć bardziej trudnym rozwiązaniem, jest ustalenie plastrów w strukturze kwiatów. Po przyznaniu im odpowiedniego kształtu wystarczy nabić je na wykałaczkę.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp/

Estetyka Talerz wędlin musi być zwrócony w postępowanie, jaki będzie określał się smacznie i elegancko. Wszystkie plasterki powinny być pokrojone równo i cienko przy pomocy ostrego noża lub profesjonalnego sprzętu, którym może stanowić krajalnica do wedlin. Kawałki kiełbas można przekroić pod skosem i utrzymywać obok rulonów.

Dodatki Na talerzu wędlin możemy także ułożyć oliwki, sery, pomidory koktajlowe i listki sałaty. Coraz ciekawszym wyjściem jest przedstawianie w rulonach szparagów lub dawanie w nich farszu. Pewno on wyginać się z pasty jajecznej, papryki, kremu chrzanowego, musztardowego lub pesto. Świetnym dodatkiem do takich ruloników będzie potrawa z łososia i kremu ziołowego. Jeżeli jako dodatek wybieramy ser, to o jego smak dopasować do gustu wędlin. Dlatego tak podawać ostre, dojrzewające sery wraz z dojrzewającymi wędlinami, takimi jak szynka parmeńska lub kiełbasa chorizo.

Trunki Do przystawek produkujących się z łagodnych wędlin najlepiej wybierze białe, wytrawne wino. Jeżeli obsługiwane przez nas wędliny są kilka ostrzejszy smak, warto na stole postawić czerwone wino wytrawne. Odpowiednim wyjściem jest najpierw podanie łagodnych wędlin z winem białym, potem ostrzejszych wraz z serem, do jakich najbardziej odpowiada wino czerwone, natomiast na skutku zestawu pasztetów i roladek z łososia z winem różowym.