Pos em gastronomia a distancia

Program pos gastronomia to program sprzedaży kelnerskiej, który umożliwia prowadzenie skutecznej i silnej gospodarki magazynowej restauracji, barów czy ogólnie mówiąc przedsiębiorstw gastronomicznych. Aplikacja ta wzmacnia się o dokumenty magazynowe oraz dokumenty ze sprzedaży.

 

W współzależności od typie prac możliwa jest wszelka centralizacja wprowadzanych danych, ale także zdecydowanie w odrębnych lokalach. Prosto z planu do domów sprzedawane są informacje: o produktach, jakim może mieć, o organizacji lokalu, oraz o cenach zakupu i zbytu.
Chwaląc się zgromadzonymi w bazie danych dokumentami, program wykonuje odpowiednie kalkulacje cen składników potraw, oblicza marże, oraz zapotrzebowanie na środki.
Dane przygotowane przez pos gastronomia są podstawą ewidencji cen zakupu produktów gastronomicznych, robi on także pewnego sposobu księgowość przedsiębiorstwa gastronomicznego.

Program posiada wiele dobrych funkcji m.in. :

posiada procesor fakturujący,
prezentuje zużycie surowców gastronomicznych na zasadzie dokumentów magazynowych,
wylicza ceny potraw według rzeczywistych kosztów zakupu składników,
informuje o naruszonym stanie magazynu,
opowiada o składnikach brakujących do wykonania potraw,
prowadzi dziennik pracy każdego kelnera, jego obroty,
tworzy raporty produkcji dziennej itp.

Niewątpliwą zaletą programu pos gastronomia istnieje okazja synchronizacji komputera i kas fiskalnych, na jakich pisana jest sprzedaż. Dzięki temu prawdopodobne jest zrobienie, skomputeryzowanego systemu rozliczania zacząwszy od dostaw surowców aż do sprzedaży gotowych potraw. Program wykorzystuje dwukierunkową komunikację z kasami. Z jednej strony nadaje do kas dane o produktach, kelnerach, z różnej strony czerpie z kas fiskalnych dane o sprzedaży potraw, napojów, obrocie całej kasy oraz personelu. Po zaprogramowaniu przez serwis, kasy nie chcą od obsługi żadnej fachowej wiedzy, a całość wymiany informacji kierowana istnieje w system automatyczny. Umożliwia realizację zamówień i sprzedaży w dużo przyjemny, i dodatkowo wygodny sposób, za pomocą ekranu dotykowego. Kelnerzy i barmani, poprzez takie rozwiązanie, nie tracą czasu na zbędne czynności, i całą uwagę mogą skupić na obsłudze klienta.