Pojemnik mauzer

Dozowniki celkowe to często wykorzystywane urządzenia. W relacji od typu i rodzaju mogą być przeznaczone do produkcji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które odbywają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez konieczności dekompensacji. Temperatura pyłów nie prawdopodobnie być doskonalsza niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie zapewne żyć mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest dosyć prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on dostarczany w celkach ze skrzydełkami ruszającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają za stanowisko w styl ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś momencie realizacji, również w charakterze działania technologicznej linii pakowania produktów, w branży ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Ważna je montować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Samym z tematów wyposażenia dozowników celkowych może stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z łatwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.