Podzial sloganow reklamowych

Wszystek z nas zna reklamy – otaczają nas praktycznie z dowolnego miejsca; czyli obecne w sytuacje billboardów, plakatów, bądź te reklam telewizyjnych i radiowych. Reklamy mogą wziąć wiele form, zawsze stanowią jedną funkcję: powinny przekonać nas do zajęcia się danym produktem, co w konsekwencji doprowadzi do jego kupna. Twórcy reklam ale muszą pamiętać o czymś szczególnie ważnym. Pracownikom nie można niczego rozkazać, jednak ważna ich zmanipulować, by (nawet czasem nie do tyłu świadomie) wykonali prac, których z nich wyglądamy. A tutaj przechodzimy do bliskiego tematu, lub do hipnotycznego języka wpływu, którym jest perswazja. Ludziom, którzy nie są związani prosto z marketingiem, modne są podziały informacji ze względu na środowiska, czyli między innymi reklamy internetowe, telewizyjne i plakaty. W marketingu jest także jakieś niezwykle istotny, jeśli nawet nie ważniejszy podział, więc ze względu na podstawę. Tak wtedy możemy stanowić reklamy szeptane, informacyjne, lecz jednocześnie reklamy typu francuskiego albo nawet polskiego.

Czym dzielą się wprowadzone przeze mnie przykłady? Reklama informacyjna jest najpopularniejsza do określenia – istnieje to po prostu przekaz, iż jesteśmy preparat do zaoferowania dla mężczyzny. Reklama francuska i będzie używała sprzedać nam konkretny produkt mając go w forma żartobliwy. Z kolei reklama typu polskiego będzie kontynuowała do pewnych kulturalnych dzieł sztuki, powiedzeń lub te zjawisk znanych tylko Polakom. Dla mnie najpopularniejsza jest reklama typu szeptanego. Żeby ją zaprezentować, użyję pewnego przykładu. Wyobraźmy sobie, iż stanowimy w interesie. Oglądamy jakąś koszulę, a sprzedawczyni, nakierowana naszym zdaniem, umieszcza się w polskim charakterze oraz z razu zaczyna wychwalać produkt, nie patrząc na bliskie protesty, że tak właściwie jeszcze się nie zdecydowaliśmy albo same „tylko oglądamy”. Ten klient sprzedaży sprawia, że czujemy się przytłoczeni, śledzeni, jesteśmy z razu ochotę wyjść ze sklepu.

Sprzedawcy nauczeni reklamy typu szeptanego podejdą, zapytają czy nam w czymś pomóc, a jak odpowiemy magiczne „nie, dziękuję”, odwrócą się i, niby przypadkiem, zaczną prowadzić do drugiego sprzedawcy, że niedawno kupili dla własnego partnera koszulę w owym biznesie, zaczną wychwalać produkt. Zrobi to, że my, przypadkowi słuchacze, zajmiemy się przedstawianym produktem. Prawdopodobnie pozwalamy tę jedną koszulę, zapłacimy za nią zaś spełnieni wyjdziemy, nie mając do kraju świadomości, że tylko zostaliśmy zmanipulowani. Ostatni przytoczony przeze mnie przykład doskonale pokazuje, czym stanowi perswazja. Czy istnieje do zjawisko dobre? Dla odbiorców rodziło się, że nie, w rezultacie nikt nie pragnie być kierowanym. Ale dla sprzedawców jak najbardziej. Spójrzmy zasadzie w oczy. Sklepy, wszystko jedno z jakiej branży, z tegoż się utrzymują. A historia pokazała, iż handel metoda wymienną nie do końca się sprawdza.