Pakowanie prozniowe warzyw

Pakowanie próżniowe daje wielką przewagę nad tradycyjnymi metodami pakowania i trzymania. Produkty włożone w obecny technologia dłużej utrzymują świeżość a są prostsze w transporcie na dalsze odległości.

Działają one na zasadzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi dodatkowo zgrzewane i dokładnie zamknięte. Pierwsze części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek efekt w opakowaniu jest rozpraszany we tle specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z całego wnętrza komory. Stanowi wówczas najbardziej powszechna konstrukcja. Po dokonaniu procesu zwykle komora zaczyna się samoczynnie. Ten pokrój urządzenia pozawala na liczną powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i wielkości zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie jednego artykułu na raz do wyjątkowo długich wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - cechuję się zewnętrznym typem ssania. Zawsze jest ona niedużych rozmiarów. Produkty otrzymują się na zewnątrz urządzenia i do materiału jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przenosi się na zewnątrz komory. Dla tego gatunku urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona więcej na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o niezwykłych stanach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i powiązana z obecnym konkretniejsza dawkę pakowanych artykułów na dobę. Dla zastosowań amatorskich czyli w średniej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań handlowych w ogromnych sklepach lub zakładach produkcyjnych korzystniejszym wyjściem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania dodatkowo w znaczniejszym horyzoncie czasowym kupi na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym targu jest dużo producentów pakowarek. Tepro to marka produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na zbycie już 50 lat!