Orzezwienie w play

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie zbierają się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo też kruszonego lodu. W internecie oraz sztukach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego gatunku. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale warto pokazać się przygotowywać je samemu. Stanowi to nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale również większe. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, stanowi obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można kupić o wszystkiej porze roku, nie tylko latem, a mleko to aspekt wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to same z najpopularniejszych produktów na rynku. Otrzymany napój jest słodki, piękny i zdrowy - ale każdy gęsty koktajl można rozważać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym ciekawym rodzajem napoju jest ostatni o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w terminie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i dostępne na dowolnym stoisku. Ciekawym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niezwykła forma będzie bezpiecznym doznaniem dla naszych kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, wykonany z malin, jeżyn i jagód? Czemu nie! A może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście pomysł na koktajl i finalne produkty to także nie wszystko. Powinien być prawi sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z pewnej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje sporo takich materiałów i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który najlepiej wykona nasze życzenia oraz potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z lokatą kruszenia lodu, który sprawi się nie właśnie do deserów owocowych, ale oraz na przykład do przyrządzania mrożonej kawy.