Nieplodnosc mezczyzny diagnostyka i podstawowe badania

Człowiek został powołany do życia między innymi po to, aby wydać na świat potomstwo, które zapewni przetrwanie przyszłych pokoleń. Prawie u każdego mężczyzny pojawia się taki moment w życiu, że czas zostać ojcem. Niestety nie dla wszystkich jest to oczywista możliwość. Nawet będąc od wielu lat w małżeństwie, można nie doczekać się własnego potomka. Wpatrywanie się w negatywny test wyniku ciążowego swojej kobiety, może spędzać sen z powiek wielu mężczyzn.

Jak mężczyźni radzą sobie z bezpłodnością?

do pakowania próżniowego

Wielokrotne próby obojga partnerów, nie zawsze kończą się oczekiwanym sukcesem. Wówczas zaczynamy się zastanawiać, co jest nie tak. Mężczyźni od razu myślą o najgorszym i frustrują się nawet latami, a niepotrzebnie, ponieważ pierwszym krokiem w takiej sytuacji powinna być wizyta u lekarza. Kobiety znacznie częściej wykonują profilaktyczne badania ginekologiczne, więc mają pewność, że wina nie leży po ich stronie. Mężczyzna z kolei wstydzi się swoich ewentualnych słabości i zwleka z wizytą. Najlepszym rozwiązaniem jest badanie, które ujawni w czym tkwi problem.

in-vitro-86-za

Jak wygląda badanie nasienia?

Badanie nasienia da nam pewność, czy czasem nie jesteśmy być może bezpłodni lub niepłodni. Nie jest to skomplikowana czy bolesna procedura, ponieważ panowie przeprowadzają je samodzielnie. W laboratorium do którego idziemy na badanie nasienia, otrzymujemy specjalny pojemnik na nasienie, do którego musimy oddać próbkę nasienia. Nasienie musi być z pierwszego wytrysku po 3-5 dniowej wstrzemięźliwości seksualnej. Uzupełniony nasieniem pojemnik dostarczamy do laboratorium, gdzie uzyskamy wynik, na którym przecież najbardziej nam zależy. Pojemnik musi być suchy, jałowy i szklany, ponieważ ważne jest, aby nie zawierał żadnych chemicznych substancji o działaniu plemnikobójczych. Jeśli badanie nasienia wyjdzie negatywnie, może to wskazywać na niepłodność mężczyzny. Wówczas wykonujemy te badanie jeszcze 2-3 razy, co 3 miesiące w celu uzyskania pewnej diagnozy. Dla niektórych może być to pewien dyskomfort, ale samo badanie nie jest przecież czymś nieprzyjemnym, a możemy się wiele dowiedzieć na tematy najbardziej nas nurtujące.