Nerwice zoladka objawy

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) stały się częstym punktem w nowoczesnych czasach. Wynika toż ze zmiany naszego myślenia. Już wszyscy żyjemy szybko a często brakuje nam czasu na urlop, wypoczynek i regenerację. Oraz gdy rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy
Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zawsze są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może stać również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, i nawet niewielkie objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się tylko w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę z obecnego, że ich reakcje ciała nie są dość sensu. Jednak trudno jest się im ich pozbyć.

strefa atex

Fobie
Zaburzenia nerwicowe zwykle składają się z drugimi fobiami. Chory boi się takich sprawie, więc jego ciało reaguje to w “dziwny” i oryginalny sposób. Prowadzi temu brak motywacji, tendencje do spełnienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Poprzez ostatnie chorzy często zarzucają się na tematy ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie
Najlepszą strategią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia “poznawczo-behawioralna”. Dzięki niej wolno zapomnieć “błędne koło”. Pacjent zgodnie z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z pełnego życia, podczas których był objawy nerwicy. Dzięki temu redukuje się jego środek i zły oswaja się z rzeczywistymi sytuacjami. W pewnych przypadkach nieodzowne istnieje dodatkowo leczenie farmakologiczne. Ale same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w wymieszaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.