Najem a kasa fiskalna 2015

Gdy prowadzimy sprzedaż towarów lub usług na sytuację osób fizycznych (takich, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej) niezbędna będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, niezmiernie ważne jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie procedur powiązane z kasą fiskalną winnym stanowić wypełnione w ciągu dwóch miesięcy z jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika odpowiedniego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim rozpoczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kasie fiskalnej. Co powinno odnaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede każdym, należy napisać, która będzie dokładna liczba kas fiskalnych wykorzystywanych w biurze. Należy też podać adresy miejsc, gdzie będą one zajmowane. Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie reguluje sposób, w jaki powinno się odbywać zgłaszanie kas. Razem z nim najpóźniej w dniu utraty odpowiednia do zwolnienia z posiadania kasy fiskalnej należy zamontować ponad część ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z przodem kolejnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne. Kiedy posiadamy teraz zgłoszone i umieszczone kasy fiskalne, należy dokonać ich fiskalizacji. Jest ona potrzebna, jeżeli planujemy wykorzystywać kasy i drukarki w akcje gospodarczej.

Na czym polega fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Pamiętajmy o tym, że istnieje więc operacja jednorazowa, stała i trwała. Niezmiernie znaczące jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została wytworzona w forma profesjonalny, przez przygotowanego do tego dobrze serwisanta. W wypadku błędu, złe będzie rozwiązanie źle przeprowadzonej fiskalizacji, konieczny będzie zakup nowej kasy fiskalnej, co świadczy kolosalny wydatek. Dzięki zastosowaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej kariera w trybie fiskalnym. Od dziś w pamięci kasy zalecane będą dobowe raporty, zawierające reklamy na temat dziennej sprzedaży. Po przeprowadzeniu fiskalizacji kasy, w ciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Poskutkuje to osiągnięciem numeru ewidencyjnego.