Mikroskop z kamera

Dla tych, którzy nie rozliczają się z Tytułem Skarbowym za pośrednictwem kasy fiskalnej, książeczka serwisowa nie będzie być większego znaczenia. Zawsze ci, którzy zdecydują się zostać vatowcami, lub jeszcze oferować produkty oraz sprzedawać usługi, widząc je za pomocą kasy fiskalnej jako nievatowiec, będą przestrzegać taką książeczkę w właściwym miejscu. Trzeba bowiem myśleć o tym, że zgubienie książeczki serwisowej kasy fiskalnej że mieć dotkliwe konsekwencje dla przedsiębiorcy. Szczególnie natomiast będą one nosić miejsce wtedy, gdy biznesmen będzie starał się zataić taką formę zarówno przed firmą serwisową, jak i przed Urzędem Skarbowym.

Książeczka serwisowa jest obowiązkowa, ponieważ w niej wykonywa się zapisu każdego typu przeglądów i restauracji. To właśnie na platformie zamieszczanych w niej tekstach z serwisu przedstawiciel Urzędu Skarbowego może zadecydować o tym, czy biznesmen prawidłowo prowadził ewidencję, albo jeszcze nie. Jeżeli to dojdzie do zgubienia, czy zniszczenia książeczki serwisowej, nie należy zwlekać z powiadomieniem urzędu o tym incydencie. Zaleca się nie tylko zgłosić sam fakt, że książeczka się zgubiła, lecz jednocześnie podać jak do tego osiągnęło. Zawsze na tym się nie kończą powinności, o których powinien mieć przedsiębiorca w takiej form.

Istotne jest bowiem również to, by już po zgłoszeniu zgubienia do urzędu, odezwać się do firmy kasy fiskalne nowy sącz, która przeprowadza serwis i przegląd kasy. Jej przedstawiciel da nam duplikat. Jak o zobaczyć taka instytucja ma obowiązek wydać kopię zapasową książeczki. Ale jeśli na przestrzeni lat używa się z usług nowych firm serwisowych, powinien się liczyć spośród obecnym, że duplikat książeczki może mieć braki. Najlepiej dlatego tak przechowywać ten rejestr, by zawsze znajdował się w bezpiecznym miejscu, bynajmniej nie wolno go ukraść, albo same gdzie nie wszystek jest do niego dostęp.

W razie bowiem gdy przedstawiciel Urzędu Skarbowego stwierdzi, iż w duplikacie są jakieś nieprawidłowości, że zatem skutkować chociażby koniecznością zwrotu ulgi przyznanej na zakup kasy fiskalnej. Ponadto jeśli przedsiębiorca sam zdecydował się rozliczać z tytułem jako płatnik VAT, po takim przypadku że się tak zdarzyć, iż będzie potrzebował ustąpić z takiego systemu prowadzenia ewidencji.