Lekarz weterynarii a kasa fiskalna w 2015

Rok 2015 roku przyniósł zmiany dla lekarzy prowadzących działalność gospodarczą. Od 1 marca ubiegłego roku w około każdych gabinetach pojawiły się kasy fiskalne elzab mini e. Lekarze liczący się z pacjentami zostali zobowiązani wszystkie przychody ewidencjonować za pomocą tego narzędzia. Mimo protestów środowisk medycznych rozporządzenie ministra w sprawie kas fiskalnych zostało ustalono w utrzymanie.

Podnoszono zarzut, że wizyty domowe będą niezmiernie, a emerytowani lekarze zwolnią z kontynuowania kampanii, z względu trudności z obsługą kasy. Zarzuty pokazały się chybione. Sprzedawcy kas trzymają w przystępnej ofercie zarówno małe, mobilne urządzenia, kiedy i szybkie przeznaczone dla gastronomii i handlu. Nie wolno i zgodzić się ze określeniem, że obsługa kasy jest niebezpieczna. Przykładem tylko potrafią być pomocy medyczne. Lekarz świadczący usługi ratujące życie, wystarczy, iż na kwocie będzie uważał zaprogramowane 2 lub 3 pozycje. Dodatkowym celem jest jedynie wydrukowanie raportu dobowego oraz miesięcznego. Ponadto raz na dwa lata wymaga być przeprowadzony przegląd kasy, przez upoważnionego do tego serwisanta.

Według obowiązującego prawa Ministra Finansów nie tylko gabinety lekarskie zostały zobligowane do zapoznania kas fiskalnych, Do następnych części zawodowych posiadających te narzędzia od ubiegłego roku, bez względu na wysokość obrotów zaliczymy między innymi: - prawników, - księgowych, - mechaników samochodowych, - fryzjerów, - kosmetyczki.

http://nell-audio.pl/erppolkas/comarch-erp-xl/comarch-erp-e-commerce/

Obowiązujące obecnie rozporządzenie traci moc 31 grudnia 2016 roku. Najprawdopodobniej w roku 2017 wszyscy przedsiębiorcy prowadzący sprzedaż oraz świadczący usługi na pracę osób fizycznych nieprowadzących działalność gospodarczą. Jak twierdzi Ministerstwo Finansów istnieje obecne swoisty środek na wyprawę z białą przestrzenią w handlu i pomocach.

Poddaje się pytanie, albo w latach następnych także będzie ważna zastosować z pociechy na zakup kasy. Obecnie obejmuje ona 700 zł. Może z niej wykorzystać każda osoba, która w czasie zainstalowała kasę oraz prawidłowo poinformowała o tym urząd skarbowy. Urząd skarbowy ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku o zwrot 700 zł. Czy będzie można skorzystać z ostatniej ulgi w latach następnych, wyjaśni się jak Ministerstwo opublikuje nowe rozporządzenie.