Kiedy sa transakcje offline

Niemal każdy z nas ma kartę płatniczą. Niektórzy są je, bo przynoszą im one realne korzyści w życiu codziennym, inni ale dopiero z potrzebie przedstawiają się do banku po wyrobienie swojego “plastiku”, bowiem stanowi wtedy dla nich najwygodniejszy sposób sięgania po pieniądze zarobione na koncie.

 

http://linuxclub.pl/grupa-wolff/2017/07/grupa-wolff-autoryzowanym-dystrybutorem-crouse-hinds-gmbh/

Czerpanie z umów finansowych w teraźniejszych etapach jest coraz bezpieczniejsze. Fraudy pieniężne dają się coraz rzadziej, a ewentualne zniknięcie pieniędzy z konta często powiązane jest z niewiedzą lub nieostrożnością samego posiadacza karty płatniczej. Mówiąc o bezpieczeństwie kart należy wspomnieć o płatnościach zbliżeniowych. Ich chodzenie wymaga jedynie przyłożenia karty, a terminal pos sam pobierze z niej właściwe wiadomości oraz autoryzuje naszą płatność. Jednak płatności też najczęściej nie wymagają podania kodu PIN gdyby są na ilości mniejsze niż pięćdziesiąt złotych, co wiele pań uważa za poważną lukę w bezpieczeństwie. To natomiast nie do tyłu prawda. Owszem, zgubienie strony będzie niewątpliwie skutkowało zagrożeniem utraty pieniędzy z konta, jednak wyłącznie do wielkości z głowy narzuconej przez bank-wydawcę karty, czy jednego producenta. Najczęściej te kwoty wahają się w możliwościach 100-200zł, po jakiego osiągnięciu karta zmusza terminal pos do zintegrowania z bankiem celem dokonania autoryzacji.

Inne z zmianie banki od indywidualnego początku nie pozwolą na wykonywanie transakcji tzw. off-line za pomocą kart zbliżeniowych. Wszystkie transakcje są autoryzowane na zajęciu, co wpływa każdorazowo nawiązanie wymieszania z bankiem i zweryfikowanie czy chorujemy na koncie wystarczające środki. Jeśli zastrzeżemy w banku kartę jako skradzioną złodziej nie chociaż nie wybierze spośród niej żadnych pieniędzy, ale terminal pos w interesie poinformuje sprzedawcę, że mężczyzna posługuje się skradzioną kartą. Pozwoli więc na duże otoczenie i obezwładnienie sprawcy oraz danie go w dłoni organów ścigania. Karty zbliżeniowe nie są dlatego tak niebezpiecznie, jak niektóre gazety usiłują dawać w swoich produktach. Ponadto, coraz szersza kwota banków umożliwia klientom zablokowanie możliwości dokonywania płatności zbliżeniowych za uwagą ich kart, jeżeli dany bank nosi w możliwości jedynie umowy z funkcją płatności zbliżeniowych.