Kasy fiskalne 500 zl

Wszyscy podatnicy oferujący usługi na rzecz osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają obowiązek prowadzenia ewidencji z wykorzystaniem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa finansowa jest sprzętem, od lat powszechnie wprowadzanym w składach, lecz jeszcze przez innego typu usługodawców, począwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest jasna u innego rodzaju przedsiębiorców. Czerpią spośród niej przede każdym wysokie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie nadawałaby się do tego, ale i potrafi obsłużyć dużą dawkę paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT dodatkowo w fabrykach niemających takiego sprzętu, wydaje się je ręcznie, co nie jest wielkie z artykułu widzenia poprawy efektywności i obsługi. To sprawia, że coraz chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest popularni, kojarzy się z koniecznością wyłożenia grubo powyżej dwóch tysięcy jasnych i należy mieć, że urządzenie to, w przeciwieństwie do kasy, absolutnie nie pracuje samo. Do jego obsługi przydatny jest wówczas komputer urządzony w znaczący program sprzedażowy, to oraz są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wtedy możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów już w czasie druku paragonu, i nie, kiedy w przypadku kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy mieć o tymże do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma działać i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam potrzebna w konkretnym czasie, bo pojemności nie da się zwiększyć, i część naszego asortymentu może wzrosnąć. Inny ważny składnik, na jaki potrzebujemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki dzielimy ze powodu od wielkości kodów i wydawanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 paragonów na dobę - sklepowe- przeznaczone do pełnych placówek handlowych i stanowiących dużo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie dopasowuje się urządzenia mające tylko jedną rolkę papieru na paragony dla mężczyzn, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na stronie SD.