Kasa fiskalna od jakiej kwoty

Kuchnia polska opiera się w przewagi na daniach mięsnych. Więc od sposobu w który stworzymy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz posiłek będzie efektem czy porażką.

MycieMięso powinniśmy myć tuż przed rozpoczęciem. Nie dokładnie tworzyć tego, jeżeli jesteśmy pomysł schować je do lodówki, bowiem w trakcie mycia odkładamy na jego wielkość niebezpieczne bakterie, które mogą przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Też warto mieć o czystości w przypadku wszystkich przedmiotów (noże, deski do cięcia, z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i przyprawianieMięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temuż po studium będzie ono jasne i delikatne. Do cięcia mięsa powinniśmy zawsze używać ostrego noża. Dobrym stylem stanowi jego każdorazowe ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Jest wówczas istotne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i smak.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy sprawić z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu lub innych ziół oraz przypraw. Żeby marynata dobrze się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony pewno się wtedy okazać rozdrabniacz do ciała. Dzięki niemu mięso lepiej wchłonie wykonaną przez nas marynatę i będzie lepsze.

Obróbka termicznaZamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i dusząc, warto mieć, że na im mniejszym ogniu będziemy zatem powodować, tym dużo. Mięso opiera się w grupy z białka oraz tłuszczu, dlatego za mocna i wielka temperatura powoduje, że zatrzymuje się ono suche i łykowate. Smażąc je na prostszej temperaturze sprawimy, iż będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by ciało było co każdy czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu uchroni ono swoją soczystość i zapach.