Jakie sa zalety kasy fiskalnej pos

Kasę fiskalną sharp er-a285p powinni posiadać wszystkie osoby, które prowadzą własną działalność gospodarczą i ich przychody przekroczyły wartość graniczną, ustaloną przez Ministerstwo Finansów. Wówczas taka osobą zobowiązana jest do rejestrowania każdego sprzedanego produktu przy pomocy kasy fiskalnej. To nieduże urządzenie elektroniczne służy przede wszystkim do rejestru obrotu i kwot podatkowych (dochodowego i VAT) należnego ze sprzedaży detalicznej produktów. Kasa fiskalna jest, więc podstawą do rozliczania się z Urzędem Skarbowym.

Na jaką kasę się zdecydować?

kasy fiskalne kraków najtaniej

Na rynku istnieje kilka rodzajów kas fiskalnych między innymi: kasy POS, kasy ECR, kasy jednostanowiskowe, systemowe czy specjalizowane. Każde z nich mają swoje przeznaczenie i tak na przykład kasy specjalizowane można spotkać między innymi w aptekach, taksówkach, autobusach czy restauracjach.

sharp er-a285p

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/kasa_fiskalna_sharp_er-a285p_2.jpg

W tym miejscu szczególnie chcemy przybliżyć zalety kasy fiskalnej POS. Zacznijmy od wyjaśnienia, czym w ogóle jest kasa fiskalna POS. Kasy POS, inaczej EPOS, z angielskiego Electronic Point Of Sale co po polsku znaczy elektroniczny system sprzedaży. Zazwyczaj są to kasy komputerowe w zestawie z drukarką fiskalną. Bardzo często zdarza się, że jest to po prostu komputer PC wyposażony w: monitor, klawiaturę, czytnik kodów kreskowych, wyświetlacz dla klienta i czytnik kart kredytowych.

Zalety

Zalety kasy fiskalnej POS to przede wszystkim fakt, że ich ilość i rodzaj może być dowolnie dobierany w zależności od tego, jakie są potrzeby danego sklepu. Kolejną zaletą jest to, że tylko drukarka fiskalna podlega homologacji i koniecznie musi być naprawiana przez serwis. Reszta elementów kasy POS może być dowolną ilość razy wymieniana i serwisowana przez pierwszy lepszy serwis. Wymieniając zalety kasy fiskalnej POS nie sposób wspomnieć o tym, że oprogramowanie do tego typu kasy może być dowolnie modyfikowane i dostosowywane do potrzeb sklepu. Warto wspomnieć również fakt, że takie kasy wyposażone są w dyski twarde, które są w stanie zapisać i zapamiętać na bardzo długi okres czasu dowolną ilość przeprowadzonych transakcji (informacje o wydanym paragonie mogą być przechowywane nawet kilka lat!). Na samym końcu koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że kasy te są przejrzyste i niezwykle łatwe w obsłudze.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl