Jak wyglada proces instalacji comarch optima

Rozpoczęcie pracy z programem Comarch Optima nie jest zbyt skomplikowane. Obsługa aplikacji jest bardzo intuicyjna i nie wymaga zbyt długiego procesu wdrożenia. Dodatkowo dostępny jest podręcznik który w jasny i precyzyjny sposób opisuje krok po kroku wszelkie funkcje programu. Dostarczany jest w formacie .pdf – można go również znaleźć na stronie producenta.

Instalacja Comarch Optima

Sama instalacja comarch optima również nie przysparza kłopotu, nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Instalację rozpoczynamy od pobrania programu ze Strefy Klienta lub od naszego Partnera. Producent przygotował bardzo przyjaznego i przejrzystego kreatora, który prosto prowadzi nas przez proces instalacji. Podczas jego uruchomienia zostaniemy poproszeni o zaakceptowanie warunków umowy licencyjnej. Po tym aplikacja sprawdzi, czy nasz komputer spełnia wymagania instalowanej wersji optimy. Jeżeli przejdziemy ten test pozytywnie, pojawi się ekran umożliwiający wybór standardowej instalacji lub użytkownika. Różnica polega na tym, że standardowa ma domyślnie ustawiony katalog instalacji, a użytkownika umożliwia wyboru docelowego katalogu.

instalacja comarch optima

źródło: http://www.comarch-polkas.pl/wp-content/uploads/2015/07/comarch-erp-optima.jpg

Dostosowanie zakresu instalacji

Następnym krokiem jest możliwość dostosowania zakresu instalacji, jeżeli zakupiliśmy dostęp do wielu modułów. Po tym rozpoczyna się już właściwa instalacja. Trwa ona kilka minut i nie wymaga już od nas żadnej aktywności. W czasie instalacji wyświetlane są informacje o możliwościach całego pakietu, jak również współpracy z innymi programami, jak e-Sklep, iMall24, iBard24 i iKsięgowość24. Na koniec mamy możliwość skorzystania z automatycznej kopii bezpieczeństwa, która udostępnia nam dodatkowe miejsce “w chmurze” na przechowywanie naszych danych. Zainstalowanie tego dodatku pozwoli nam na przechowywanie nawet 2 GB informacji.