Gasic pozar idiom

Podczas prób gaszenia pożarów wielu ludzi odruchowo sięga po wodę. Jest to najpopularniejszy i niezwykle prestiżowy środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie zawsze się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego zależy od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze świetnie zbierają się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych i wszystkiego co działa z wodą. Z zmiany proszki gaśnicze mają największe zastosowanie. W współzależności z posiadanego składu potrafią być używane do gaszenia niemal każdych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najwspanialszy jest dwutlenek węgla, dobre są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale spełnia swoje działanie w zetknięciu z ważnymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, gdy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako sposób gaśniczy Podobne leczenie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie stanowić obsługiwana w wypadkach płonięcia tych samych produktów. Zasadnicza różnica między parą oraz wodą polega na ostatnim, że wodę można obracać w jakimś miejscu, a parę zdecydowanie w osobnych miejscach o pojemności nie wyższej niż 500 metrów kwadratowych. W wyższych pomieszczeniach działanie pary przejawia się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów potrzebna stanowi nie tylko znajomość środków gaśniczych dobrych do różnych substancji, ale również prawdy ich zużywania i oferowania w teren pożaru.