Drukarka fiskalna z bluetooth

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, a w prawdzie są to dwa inne urządzenia o kolejnych możliwościach. Drukarki finansowe to wyjątkowo rozbudowane kasy fiskalne. W przypadku kas do wykonywania sprzedaży wskazana jest kasa i sprzedawca, i gdy chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej kierowane są w pomieszczeniach gdzie bazy towarów są dużo szerokie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Umożliwiają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz prowadzenie sprzedaży. Ale są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich ponad kasami fiskalnymi. Jedną spośród ostatnich korzyści istnieje droga kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie posiadamy w możliwości. Stanowi zatem udogodnienie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w jakiej w interesie zabraknie jakiegoś produktu. Oraz do takich sposobów można wprowadzić promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu efektów w pakiecie w mniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można przygotować wydruk paragonów, a też fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z propozycją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w przypadku kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych tworzy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten moment. Rozwiązanie stosowane w niniejszym przypadku buduje się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w okresie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Szersze swobody drukarek fiskalnych wiążą się z piękniejszą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest daleko specjalistyczna i chcąca ze powodu na profesjonalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoce wymienione argumenty mogą być nieatrakcyjne dla młodych biur czy po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co chce.