Drukarka fiskalna 2015

Od przyszła miałam doświadczenie, że powinnam zainteresować się czymś innym, niż zakładała dotychczas. Nie podobał mi się ani system pracy, ani tym znacznie wyjście do pracowników. Postanowiłam wziąć sprawy w domowe dłoni i utworzyć własną działalność gospodarczą. Umieściłam na siebie i otworzyłam gabinet odnowy biologicznej. Zatrudniłam też fryzjerkę i kosmetyczkę.
Od razu wiedziałam, że potrzebuję kasy fiskalnej. Nie bardzo wiedziałam jak toż zrobić, niczym ją wybrać i właśnie w zespole – co dużo. Wpisałam na kartę internetową kasy fiskalne tarnów i sprawdziła przebogatą i szeroką ofertę. Na szczęście sprzedawcy doradzili mi dobrzy dobór i wskazali krok po kroku, co trzeba robić, żeby zalegalizować kasę fiskalną. Kolejnym moim zadaniem było wprowadzenie kasy i przesłanie jej rozmiaru ewidencyjnego przez Urząd Skarbowy. Dowiedziałam się także, że muszę trzymać kopie paragonów dla celów urzędowych. Wkrótce przekonałam się, że zarówno dla siebie samej, by móc stwierdzić, na jakie owoce a z czego mogę polegać w konkretnych miesiącach. Zaprezentowało się wkrótce, że paragon z drukarki fiskalnej, który wydaje swoim użytkownikom, to nie tylko dowód sprzedaży, to zarówno swojego sposobu moja wizytówka. Wiedziałam o tym, iż są jakieś loterie paragonowe, przecież nie bardzo znała ich cel. Dla mnie było naturalne, że przy zapłacie dawałam paragon. Jednakże nie ludzie tak robili. Nie przepadam widzieć na to, co robi moja konkurencja, jeżeli chodzi o pieniądze, obserwuję co prawda ceny, zabiegi, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że umieją nie dawać paragonów, czyli po prostu oszukiwać. Dla mnie uczciwość to podstawa. Uczciwość wobec urzędów to dodatkowo dobry wizerunek wśród klientów. Wkrótce to zrozumiałam. Nauczyłam się, że uśmiech a wręczenie paragonu, możliwość zapłaty kartą – naprawdę dla czerpiących z moich usług- to szalenie istotna kwestię. Czują się bowiem to doceniani.
Dając paragon czuję się zatem troszkę tak, jakbym wręczała wizytówkę, pod którą występuję własnoręczny podpis – uczciwy sprzedawca, uczciwa pomoc i usługodawca. Zatem paragon z drukarki fiskalnej to nie tylko kawałek papieru, to również renoma mojego zakładu. Szybko przyzwyczaili się do tego zarówno moi pracownicy, którzy zrozumieli, że kasa fiskalna, to polski wspólny przyjaciel.