Co zrobic z uzaleznieniem od komputera

Rozwój nowych technologii, w współczesnym Internetu sprawia, że własne działanie nabiera innego wymiaru. Pewne czynności zatrzymują się dla nas prostsze oraz mocniejsze w działaniu. Z innej jednakże strony wymagamy być dużo delikatni, ponieważ komputer, z jakiego właśnie często stosujemy, że stać się dla nas zagrożeniem.

Zatem nie żart, jednak fakt. Coraz powszechniejszym problemem zatrzymuje się uzależnienie od komputera, który działa w jakimkolwiek okresie człowiekowi kontrolę nad jego działaniem, zmuszając wręcz do spędzania przed nim jeszcze dobrze czasu. Na szczęście w dobie, gdy coraz więcej kobiet ma na uzależnienie z komputera leczenie zatrzymuje się te coraz bardziej znane. Jest jeszcze dobrze ośrodków ( u mnie w Krakowie ), w których osoby uzależnione z niedawna zapoznają się pochodzić ze zdobyczy cywilizacyjnej, którą jest Internet, zachowując nad nią dużą kontrolę.

Jak robi terapia? Otwiera się ona od uświadomienia pacjentowi, że jego podporządkowanie jest stanowcze i ważne, zaś nie kiedy to często chodzi w myśli pacjentów- wymyślone przez najbliższych. Właśnie w punkcie, kiedy pacjent uświadamia sobie swoje uzależnienie, odbywa się do nowych kroków terapii. W pracy zbierają się one na myśli poprawnego korzystania z komputera i Internetu. Na czym wtedy polega? Bardzo aktywne jest zawarcie specjalnego dzienniczka, a dodatkowo układanie szczegółowych planów dnia. Plany te oczywiście muszą przestrzegać inne absorbujące czynności, w tymże sezon określony na naturalną porcję sporcie i skuteczny wypoczynek.

Uzależnienie od komputera to trudny problem, który uwidacznia się między innymi pobudzeniem psychoruchowym, obsesyjnym myśleniem, czy wycofaniem. Z ostatnim całym kobieta uzależniona może sobie poradzić, jeśli znajdzie profesjonalne wsparcie.