Co to jest wydruk niefiskalny z kasy

Urządzenia fiskalne mają za zadanie rejestrować sprzedaż detaliczną na kasie fiskalnej. Polega to na wprowadzeniu do pamięci kasy fiskalnej najważniejszych ze względów podatkowych informacji o obrotach. W pamięci modułu fiskalnego mieszczą się więc kopie wszystkich zrobionych przez sprzedawcę raportów rozliczeniowych.

Wydruk niefiskalny z kasy

Urządzania fiskalne potrafią sporządzać raporty różnorodnych operacji, które są związane z prowadzeniem sprzedaży detalicznej. Bardzo zaawansowane technologicznie modele kas fiskalnych oferują szeroko rozbudowany zestaw raportów, który umożliwia wgląd w różnorakie obszary działalności przedsiębiorstwa. Analiza zawartych w raportach danych umożliwia niejednokrotnie zwiększenie efektywności sprzedaży. Dodatkowo pozwala na pozbycie się ukrytych nieprawidłowości – warto więc używać tą formę kontroli.

urządzenia fiskalne

źródło: http://www.polkas.pl/pliki/sklep/produkty_d/posnet_ergo_5.jpg

Co potrafią nowoczesne urządzenia?

Najnowocześniejsze urządzenia fiskalne, które są bardziej zaawansowane mogą wykonać następujące raporty:

  • rozliczenia kasjerów, składając się z kilku raportów: raport godzinowy, rozliczenie kasjera, wszystkich kasjerów, waluta w kasie; raporty kasowe, między innymi: raport szczegółowy sprzedaży towarów, statystyka sprzedaży towarów, raport towarów, raport grup towarowych, stan kasy, raport zmianowy, raport transakcji, które zostały odroczone, cennik, raport funkcji operatora, raport dotyczący zwróconych opakowań; raporty magazynowe, czyli: raport o brakach PLU, raport o brakach w opakowaniach, raport magazynu PLU, raport magazynu dotyczący opakowań, raporty związane z kartami telefonicznymi, chociażby potwierdzenie zasilenia konta, oraz wiele innych raportów.

Jednym z ważnych fiskalnych raportów jest tzw. raport dobowy, który musi być wykonywany każdego dnia po zakończeniu sprzedaży i który posiada informacje, które są podstawą do rozliczenia podatków z Urzędem Skarbowym. W czasie wykonywania raportu do pamięci fiskalnej kasy zostaje zapisany obrót z całego dnia ewidencjonowania sprzedaży, a dokładniej – z czasu, który upłynął od ostatniego raportu dobowego. Każdy raport dobowy jest nazywany raportem zerującym.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl