Co to jest nerwica

Nerwica to schorzenie psychiczne, którego osiową przyczyną jest lęk. Stany lękowe to coś zgoła odmiennego od strachu, gdyż jego źródło jest uświadomione i znane. Przyczyną lęku natomiast pozostaje zwykle poza świadomością osoby odczuwającej ów lęk. Każda osoba, która odczuwa i przejawia u siebie objawy w zbyt dużej ilości jest narażona na ryzyko wystąpienia u niej nerwicy.

Dlaczego powstaje nerwica?

http://e-ekspert.pl/grupa-wolff/kontakt/

Powstawaniu nerwicy sprzyja także posiadanie specyficznego układu nerwowego. Zwykle jest to po prostu słaby układ nerwowy, a więc taki układ nerwowy, który powoduje, że człowiek szybko się męczy pod wpływem działania zbyt wielu bodźców. Sprawia on również, że jesteśmy nadwrażliwi na bodźce i nie jesteśmy w stanie wytrzymać zbyt długo napięcia. Osoby takie zwykle są impulsywne, ponieważ swoimi impulsywnymi zachowaniami doprowadzają do zredukowania ilości odczuwanego lęku.

dobry psycholog Kraków

Rodzaje nerwic

Istnieje kilka rodzajów nerwic. Jeśli czujemy się źle i widzimy, że nasze zachowanie jest w jakimś stopniu zaburzone, warto udać się do psychologa. Dobry psycholog kraków  bezbłędnie rozpozna przyczynę nerwicy i pomoże nam ją wyleczyć.
Nerwica może objawiać się zarówno pobudzeniem i wściekłością z rana, jak i nadmiernym zaspaniem, problemami z pamięcią oraz z funkcjonowaniem umysłowym. Osoba dotknięta nerwicą może ulegać wybuchowym gniewu, a także może być opryskliwa i niemiła dla otoczenia. Często zapadają na nie osoby, które przez długi czas nienawidzą swojej pracy. Każdego ranka, gdy wybierają się w korkach do pracy i myślą o tym, kogo tam spotkają i z jakimi sytuacjami będą musiały się zmierzyć – dotknie je nerwica spowodowana utrwalonym negatywnym stosunkiem do otoczenia. Należy jak najszybciej zacząć się leczyć w takiej sytuacji.

Dobry psycholog rozpozna co nam dolega i pomoże nam zrozumieć czynniki, które doprowadzają do naszego nieadaptatywnego zachowania. Kontakt do dobrego psychologa zwykle można znaleźć w przychodni, poradni zdrowia psychicznego lub w internecie na specjalistycznych forach.