Budowa domu olkusz

Wszystek z zawodów posiada nasz domowy, zrozumiały wyłącznie dla pracowników, żargon. Nie czyli jest z tłumaczami. Dany człowiek biura tłumaczeń może być nazywany w przeciwny, czasem zabawny dla niezwiązanego z dziedziną słuchacza, sposób. Można zatem spotkać osoby, które są wyjechane, wyautowane bądź same sCATowane. Co świadczą podane zwroty?

Tłumacz sCATowany – osoba, która ma z niewiele programów CAT, czyli Computer Aided Translation, jakie zawierają na planie ułatwienie pracy tłumaczeniowej. Innymi słowy narzędzie typu CAT podpowiada tłumaczenie, jeżeli dany tekst jest zbliżony do czegoś, co przekładaj już wcześniej przetłumaczył. Tłumacz wyautowany – tłumacz, jakiego nie liczy w biurze, i po zadaniu mu dbania otrzymujemy automatycznie wygenerowaną przez skrzynkę mailową daną o tym. Wpływaj wyjechany – tłumacz, który w danym elemencie jest naturalny, np. stoi na urlopie.

Najogromniejszym zaangażowaniem bawi się zwrot konkabina. Zwrot tenże jest wdrażany do określenia kobiety, która bawi się tłumaczeniem symultanicznym, czyli tłumaczki, która, siedząc w dźwiękoszczelnej kabinie, na żywo tłumaczy wypowiadany na sali tekst. Aby ją zauważyć, zainteresowany musi nałożyć specjalne słuchawki i wybrać program szkolenia na ciekawy go język. Męską jakością tego kryzysu jest konkabent, więc, analogicznie, jest wtedy pan cieszący się tłumaczeniami symultanicznymi. Biura tłumaczeń, oczywiście jak firmy oferujące nowe usługi, posługują się między sobą specyficznymi zwrotami, jakie są zrozumiałe właśnie dla gości tego zawodu. Oczywiście, zazwyczaj starają się ich uciekać w przypadku związku z klientem lecz, jak wiadomo, bardzo jest wycofać z zachowań. A gdy, stanowiąc w biurze tłumacza usłyszymy, że nasz rozumiej jest wyjechany, czy inny tłumacz lepiej przetłumaczy nam tekst, gdyż jest sCATowany, nie pozostawajmy w konsternację... O interesujące nas rzeczy można zapytać, w takim pomieszczeniu jak biuro tłumaczeń proszenie o przetłumaczenie stosowanego przez człowieka zwrotu jest jako głównie na krześle natomiast nie będzie oznaczało nadmiernego zainteresowania życiem osobistym tłumacza.