Badanie plodu na downa

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe istnieje teraz zobaczenie swego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu oraz kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, jakie nie tylko zaczynają nas w kształt ciężkiej konsternacji, tylko także niepokoju. Przede wszystkim ale pamiętajmy, że specjalista jest osobą kompetentną. A jeśli na wizycie nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, kompletnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, jakie dają lekarze w obiektu opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – stanowi zatem rola pęcherzyka ciążowego, stanowi ważne oznaczenie wymiarowe w sukcesie badania wczesnej ciąży czyli jej sprawdzeniu. Jest wtedy rola zaczynana od 4 do 7 tygodnia ciąży, zaś w realizacji stanowi oznaczenie zarodka zanim będzie on na tyle bogaty i pewny, aby wolno go było w odmienny rozwiązanie zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Zbyt duża liczbę tego oznaczenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i dodatkowe szybkie poronienie. W przypadku zaistnienia tego działania bezwzględnie zostaniemy pouczeni przez specjalistę.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość mierzona od czubka głowy do najniżej położonej części miednicy oraz wynosi ważną wielkość dziecka, która istnieje praktyczna w poszukiwaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najszerszym miejscu i daje do powiedzenia prawidłowego rozwoju płodu. I może posłużyć do powiedzenia szacowanego czasu ciaży w nowym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Służy do powiedzenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może to pozwolić na stanowisko między innymi karłowatości dziecka albo i innych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły produkt może świadczyć różnego typie wady własne dziecka.

Oczywiście, podanych terminów jest dużo dużo i są one w stanie większym albo niższym możliwe do odczytania przez laików. Nie należy zawsze się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam od razu zgłoszone przez lekarza wykonującego badania. Jeśli jednak gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji badania o wyjaśnienie jego końców.