Badanie nasienia wroclaw

Badanie płodności u ludzi polega przede wszystkim na pytaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest centralnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które wychodzą z znaczeń i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno wykonać się badanie?Pytanie to powinno się zrealizować w punkcie, gdy po czasie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez względu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać też po nowego typie urazach w ziemi krocza i po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do badania muszą zostać wykonane określone standardy. Negatywnie na wniosek mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać dostana w momencie 2-7 dni z stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym prowadziła podwyższona temperatura), a dodatkowo nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna też zostać podana w normalni rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich świeżość i ruchliwość). Dodatkowo wyświetla się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem podawane są też inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u ludzi poleca się i różnego rodzaju badania hormonalne. Bada się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą stanowić jeszcze wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas badania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest więc tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono sposób składania się przeciwciał z plemnikiem. Pragnie żyć ich tak znacznie mocno, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności niejednokrotnie są i nowego rodzaju infekcje. W zamysłu ich usunięcia robione są badania mikrobiologiczne.